Separacja miedź / plastik

Instalacje i maszyny pozwalające na odzysk cząsteczek metali (miedź i aluminium) z plastiku z frakcji powstałej po procesie recyklingu kabli.

Instalacje pozwalające na odzysk cząsteczek metali

Instalacje i maszyny do odzysku granulatu tworzyw sztucznych oraz odzysku cząstek metali, miedzi i aluminium. Uszlachetnianie i czyszczenie granulatu tworzyw sztucznych: Instalacje i maszyny do odzyskiwania granulatu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu kabli mogą zawierać mikrocząsteczki metalu pochodzące z przetwarzania przychodzących materiałów. Cząsteczki żelaza są izolowane specjalnymi magnesami, natomiast cząstki materiałów nieżelaznych można skutecznie oddzielić za pomocą przesiewaczy wibracyjnych serii VB. Jeśli wymagane jest czyszczenie frakcji tworzywa sztucznego bliskie 100%, zaleca się stosowanie separatorów elektrostatycznych serii E-Sorting, które wykorzystują różnicę przewodności elektrycznej różnych materiałów. Dzięki separatorom elektrostatycznym nawet mikrocząsteczki niewidoczne gołym okiem można łatwo odzyskać. Technologia wykorzystuje różnicę w przewodności między materiałami izolacyjnymi a frakcją przewodzącą w celu uzyskania separacji. Izolatory pozostają przymocowane do rolki połączonej z ziemią siłą elektrostatyczną, natomiast przewodniki, które tracą ładunek, są wyrzucane z rolki przez wytworzoną siłę odśrodkową. Separatory elektrostatyczne E-Sorting mogą być używane pojedynczo lub parami w zależności od materiałów wejściowych i są produkowane w dwóch standardowych rozmiarach z wałami 600 lub 1200 mm. Oprócz standardowych wykonań, Stokkermill jest w stanie wyprodukować maszyny o dowolnej wielkości i wydajności zgodnie ze specyficznymi potrzebami operatora końcowego. Maszyny pozwalające na odzysk cząsteczek metali (miedź i aluminium) z plastiku z frakcji powstałej po procesie recyklingu kabli. Zaleta takiego procesu jest podwójna:

Systemy produkowane przez Stokkermill są niezwykle uniwersalne i mogą być z łatwością zintegrowane z działającymi liniami recyklingu kabli nawet od innych producentów. Do recyklingu kabli Stokkermill zaleca używanie rafinatorów turbo, densymetrycznych stołów separacyjnych, sit wibracyjnych.

miedź rafinowana i separowana
APLIKACIJE