Recykling Kabli Miedzi | STOKKERMILL K-S

Recykling przetwarzania kabli miedzianych, aluminiowych oraz kabli komputerowych

Recykling Kabli Miedzi | STOKKERMILL K-S

Recykling Kabli Miedzi w naszej ofercie jest wiele granulatorów kabli, jednak serię K-S zaprojektowaliśmy po to aby utrzymać jakość droższych i większych maszyn za bardziej przystępną dla użytkownika cenę. Zachowaliśmy takie same wymiary densymetrycznego stołu separacyjnego oraz taka samą wielkość ostrzy co dla większych i droższych maszyn. Zazwyczaj mniejsze granulatory mają mniejsze młyny mielące oraz mniejsze stoły separacyjne. Tak nie jest w przypadku serii K-S ! Umieszczenie w bardziej kompaktowej maszynie elementów o wymiarach takich jak dla większych maszyn  pozwala na uzyskanie doskonałej jakości odzyskiwanej miedzi. Dzięki najwyższej jakości komponentów K-85S oraz K-130S mają imponującą wydajność. W maszynach użyliśmy silników lektrycznych Simens, łożysk firmy SKF, oraz komponentów Schneider dla panelów sterujących. Oczywiście maszyny są wyposażone w regulację siły nadmuchu oraz bieg wsteczny (tzw. Revers) młyna mielącego. Maszyny Stokkermill serii K-S wyposażone są w zewnętrzny system filtracji powietrza o wielkości 25 m2 .To pozwala znacząco zwiększyć wydajność pracy nie zmuszając użytkownika do zatrzymywania maszyny i  czyszczenia filtra co godzinę.

Wysokiej jakości granulatory do kabli w przystępnej cenie 

Granulatory do przetwarzania kabli K-85S oraz K-130S zostały zaprojektowane aby pozwolić każdemu rozpocząć działalność w obszarze recyklingu przewodów z profesjonalną maszyną. Podobnie jak inne rodzaje granulatorów firmy Stokkermill, młyn posiada trzy ostrza obrotowe i dwa ostrza (odwracalne) nieruchome z możliwością zmiany sita znajdującego się pod młynem w zależności od obrabianego materiału. Wielkością przepływu powietrza zarządza falownik umieszczony na panelu sterowania. Ponadto młyn mielący ma bieg wsteczny (tzw. revers) do odblokowywania młyna w przypadku nadmiernego obciążenia z powodu błędu operatora.

Możliwości zwiększenia mocy produkcyjnej 

Zdolność produkcyjna K-85S wynosi 80-100 kg / h, K-130S to 100-130 kg / h materiału wejściowego. Jednak w zależności od potrzeb klienta, oba granulatory są przeznaczone do zainstalowania jednostki TURBO do przetwarzani kabli o bardzo małych średnicach oraz kabli danych (data cables)  i zwiększenia wydajności produkcyjnej. Do maszyn  można dołożyć wstępny rozdrabniacz przewodów serii PS i przenośnik taśmowy serii NST z rolką magnetyczną.

Seria K-S to granulatory przyjazne użytkownikowi wymagające minimalnych nakładów pracy na czynności konserwacyjne.

Granulatory kabli serii K-S mają moc odpowiednio dla K-85S jest to 8,5 kW, a dla K-130S jest to 13 kW. Zbyt małe silniki w takich maszynach łatwo prowadzą do częstego blokowania młyna, a w konsekwencji do zatrzymania pracy i wykonania czynności związanych z czyszczeniem i czynnościami niezbędnymi do ponownego uruchomiania urządzenia. – Nie w przypadku Stokkermill.
Obie maszyny są niezwykle łatwe w obsłudze i wymagają minimalnych nakładów prac konserwacyjnych. Granulatory kablowe STOKKERMILL serii K-S w przystępnych cenach, to doskonała okazja do rozpoczęcia działalności w zakresie recyklingu kabli i uzyskania produktu końcowego (granulatu miedzianego) o wysokiej czystości przy minimalnych nakładach inwestycyjnych i łatwej konserwacji.

Cechy kompaktowych granulatorów serii K-S:

  • Nowy poziom wejścia z kompaktowymi granulatorami do przewodów miedzianych i aluminiowych z zewnętrznym systemem filtracji powietrza
  • Wysokiej czystości produkt końcowy
  • Komponenty marek premium: Siemens - silniki , SKF - łożyska, Schneider – komponenty do paneli sterujących 
Recykling Kabli Miedzi | STOKKERMILL K-S

K-85S

Moc

8,5 kW

Wymiary

145x125x215(h)cm

Masa (kg)

900 kg

Produkt wejściowy

80-100 Kg/h

K-130S

Moc

13 kW

Wymiary

145x125x215(h)cm

Masa (kg)

950 kg

Produkt wejściowy

100-130 Kg/h