Recykling przewodów elektrycznych – granulator do kabli K750

Recykling elektrycznych
Recykling elektrycznych
  • Wysokiej czystości produkt końcowy
  • Komponenty marek premium: Siemens motors, SKF bearings, Schneider/Telemecanique
  • Produkt końcowy (miedź czy aluminium) uzyskiwana prosto z densytometrycznego stołu separacyjnego
  • Niedroga i niezawodna maszyna z 24 miesięczną gwarancją na wszystkie elementy oprócz tych, które podlegają normalnemu zużyciu podczas pracy.

Recykling przewodów elektrycznych, granulator do kabli miedzianych i aluminiowych Stokkermill K750 jest wynikiem długoletniego programu badawczo-rozwojowego prowadzonego przez nasz zespół inżynierów w celu znalezienia innowacyjnego rozwiązania w tak złożonej dziedzinie jak separacja odpadów przemysłowych i złomu. „Kompaktowy i niedrogi granulator zachowuje tą samą jakość co nasze droższe urządzenia”. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, firma Stokkermill stworzyła produkt o wyjątkowych właściwościach w bardzo przystępnej cenie, szczególnie że maszyna została zaprojektowana i wyprodukowana we Włoszech z wykorzystaniem najlepszych europejskich komponentów, takich jak silniki Siemens, łożyska SKF, panel sterowania Schneider / Telemecanique.

Recykling przewodów elektrycznych K750 utrzymuje jakość produktu końcowego znaną z większych maszyn takich jak seria FLEXI. Zredukowanie wymiarów maszyny pozwoliło na znaczne ograniczenie kosztów produkcji nie pogarszając jakości produktu końcowego. Konstrukcja młyna mielącego składającego się z trzech ostrzy obrotowych oraz dwóch ostrzy nieruchomych oraz stołu separacyjnego nie zmieniała się w porywaniu do serii K czy serii K-S co jest gwarancją czystości produktu końcowego oraz wydajności maszyny. Łączna moc maszyny wynosząca 7.5 kW jest dostępna z dwoma wariantami zasilania- zasilanie trzyfazowe lub jednofazowe. Moc ta pozwala na przetwarzanie kabli o średnicach do 20-25mm. Jeżeli przetwarzane kable są bardzo twarde należy je podzielić na mniejsze kawałki nie przekraczające 100 mm ma to na celu zmniejszenie zużycia noży tnących. Standardowe sito znajdujące się pod młynem ma oczka o wielkości 3 mm. Przy przerabianiu kabli tylko o małych średnicach lub kabli tylko o dużych średnicach może ono zostać w bardzo prosty sposób wymienione przez użytkownika. Granulator K750 jest najlepszą na rynku alternatywą dla firm które zaczynają swoją przygodę z recyklingiem, lub działających już na rynku recyklingu. Maszyna doskonale sprawdzi się również w przedsiębiorstwach, które chcą zmniejszyć produkcje odpadów ze swojej głównej działalności. Użytkowanie granulatora K750 jest proste i przyjazne dla użytkownika. K750 jest maszyną typu „plug and play” to oznacza że po dostarczeniu jest gotowa do pracy i nie wymaga żadnych czynności instalatorskich. Jednocześnie czynności konserwacyjne oraz regulacja ostrzy tnących jest ułatwiona poprzez szybkie i szerokie otwarcie młyna. Recykling przewodów elektrycznych K750 jest również odpowiednią maszyną do przetwarzania kabli o małych średnicach. Jedyne czego użytkownik musi dokonać to zmiana sita pod młynem tnącym na sito o oczkach wielkości 2mm. Dla kabli o większych średnicach zalecane jest zastosowanie sit o oczkach wielkości 3 lub 4 mm.

wszystkie posty