Wyrzuceni, ale nie zapomniani: Stokkermill i innowacyjne technologie recyklingu PV na targach IFAT 2024

Stokkermill właśnie wrócił z prestiżowych targów IFAT 2024 w Monachium, gdzie nacisk położono na recykling zużytych paneli PV. W świecie coraz bardziej zorientowanym na zrównoważony rozwój potrzeba ulepszania i odzyskiwania materiałów takich jak szkło i aluminium z paneli fotowoltaicznych staje się coraz pilniejszym wyzwaniem.

Innowacje w zasięgu wzroku:

Podczas wydarzenia byliśmy w czołówce prezentując innowacje w zakresie recyklingu paneli fotowoltaicznych oraz nawiązując kontakt z potencjalnymi klientami z całego świata. Pojawiają się najnowocześniejsze technologie, takie jak zakład przetwarzania paneli fotowoltaicznych Stokkermill, umożliwiające skuteczne odzyskiwanie i recykling szkła i innych zasobów ze zużytych ogniw fotowoltaicznych.

Recykling paneli fotowoltaicznych będzie odgrywał kluczową rolę w nadchodzących latach, biorąc także pod uwagę cele Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) zakładające pozyskiwanie 40% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do roku 2030.

Rozwarstwianie i odzysk szkła: młyn rozwarstwiający Stokkermill

Kluczową kwestią, która pojawiła się podczas wydarzenia IFAT, było znaczenie odzyskiwania szkła ze zużytych paneli fotowoltaicznych. Szkło jest cennym zasobem, a jego skuteczny recykling nie tylko zmniejsza ilość odpadów, ale także pomaga chronić zasoby naturalne i promować zrównoważony rozwój środowiska.

Jednakże operacje recyklingu muszą być efektywne dla łańcucha odzysku. Z tego powodu Stokkermill opracował specjalny młyn rozwarstwiający, który może przetwarzać znaczne ilości materiału i gwarantować jakość materiałów wyjściowych. Proces ten pozwala również na obróbkę paneli bez konieczności wcześniejszego usuwania ram aluminiowych, co jest kolejnym czynnikiem, który może pomóc uprościć operacje logistyczne i zmniejszyć ich wpływ na środowisko.

Wnioski:

Podsumowując, dla Stokkermill targi podkreśliły znaczenie recyklingu paneli fotowoltaicznych w przejściu na bardziej zrównoważoną gospodarkę. Dzięki przyjęciu najnowocześniejszych technologii i zaangażowaniu w sprostanie bieżącym wyzwaniom sektor recyklingu paneli fotowoltaicznych jawi się jako kluczowy obszar promowania innowacji i zrównoważonego rozwoju. Dlatego wybór odpowiedniego sprzętu do recyklingu ogniw słonecznych to jedyny sposób, aby mieć pewność, że Twoja firma będzie na pierwszej linii frontu w nadchodzącej dekadzie.

wszystkie posty