We ontwikkelen de beste technologieën voor het recyclen van materialen om innovatieve oplossingen te vinden voor de energie- en ecologische transitie
STOKKERMILL | SELTEK SRL © 2023 | P. Iva. IT02360630301 | Privacy | Terms
In de voortdurend groeiende wereld van de recycling van fotovoltaïsche panelen verschillen de behoeften sterk van bedrijf tot bedrijf. Voor veel ondernemers en verwerkingscentra vormt onze “Entry Level”-oplossing – de SOLAR-EL installatie – de ideale eerste stap in deze sector.
Zoals eerder benadrukt, biedt deze lijn een solide en innovatieve basis, met een verwerkingscapaciteit van ongeveer 800–1000 kg per uur en een hoog terugwinningspercentage op basis van het ingevoerde materiaalgewicht. Het SOLAR-EL-proces is nauwkeurig en geoptimaliseerd en omvat mechanische ontkadering (verwijdering van het aluminium frame), intensieve delaminatie om silicium en EVA te scheiden en ten slotte de raffinage van de fracties tot materialen met een hoge zuiverheidsgraad.
Wij weten dat de markt groeit en dat uw verwerkingsbehoeften snel kunnen toenemen. Daarom bieden wij geen beperkte oplossing, maar een technologisch groeipad.

De grootste troef van de SOLAR-EL installatie is haar modulaire opbouw. Deze Entry Level-lijn kan eenvoudig worden uitgebreid tot een volledig automatische installatie binnen de grotere en meer geavanceerde SOLAR-serie.
Dit stelt u in staat om te starten met een proportionele investering en uw productiecapaciteit geleidelijk uit te breiden, terwijl u dezelfde kwaliteit en betrouwbaarheid van uw technologiepartner behoudt.

Voor bedrijven met industriële verwerkingsvolumes heeft Stokkermill een compleet assortiment installaties met hoge capaciteit ontwikkeld. Dit zijn niet simpelweg grotere versies van de Entry Level, maar volledig geautomatiseerde ecosystemen die efficiëntie herdefiniëren:
Hoge verwerkingscapaciteit: van 1500–2000 kg/u, via 3500–4000 kg/u, tot meer dan 4000 kg/u in de grootste configuraties.
Tijdsbesparing zonder voorbehandeling: in tegenstelling tot kleinere of handmatige systemen is het bij de grote Stokkermill-installaties niet nodig om vooraf het aluminium frame te verwijderen. Dit vermindert de operationele tijd en de bijbehorende risico’s aanzienlijk.
Volledige automatisering en controle: de complete lijnen worden volledig aangestuurd via een PLC-systeem en vereisen slechts twee operators.
Ontwerp en realisatie van gepersonaliseerde installaties
Al meer dan 30 jaar innoveert Stokkermill op het gebied van recyclingtechnologieën voor materialen. Dankzij deze uitgebreide ervaring gaan wij verder dan gestandaardiseerde machines.
Naast basismodellen met verschillende vermogens en afmetingen is Stokkermill ingericht om maatwerkoplossingen te ontwerpen en te realiseren, specifiek afgestemd op de operationele behoeften van elke klant.